Klubové drbky

Nejvyšší ocenění Klubu Dobrý hospodář Olomouc

Nejvyšší ocenění odboru KČT Klub Dobrý hospodář Olomouc "Pamětní medaile fiktivního zakladatele turistiky v zemích českých a moravských Pepé Hanáka" vznikala v průběhu roku 2019 v rámci příprav na akci "Za posledním puchýřem" jako recesistické ocenění.
Slavnostní předávání proběhlo na slavnostním zakončení akce na tzv. puchýřovské zábavě v pavilonu A výstaviště Flora Olomouc dne 16. listopadu 2019. Nominováni byli a medaili s diplomem převzali:
Ing. Mojmír Nováček, Ing. Ján Babnič, Stanislav Dostál, Miroslav Černý, Pavel Ejem, Ing. Jiří Hambálek, Jan Roba, Josef Jungling, Drahomír Šeuer, Miroslav Fereš, Rostislav Klemeš, Iveta Klemešová, Ing. Vladimír Juříček a Miloš Formánek. V nepřítomnosti bylo ocenění předáno pro Ing. Jana Havelku.
Největším překvapením pro vydavatele ocenění bylo, že všichni nominovaní tuto záležitost vzali zcela vážně. Proto se výbor odboru KDHO rozhodl v oceńování pokračovat a nejbližší příležitostí bude až 30. ročník akce "Zmrzlé Hanák - memoriál Vlastimila Zbírala" v roce 2022.
 

Zajímavosti z řad našich členů

MuDr. Petr Hamal - nositel titulu "Mistr dálkových pochodů Japonska".

Rudolf Krause - původní kmenový člen KDHO založil odbor KČT "Klub přátel a milovníků výletů" v Praze.

Dušan Machourek - původně kmenový člen KDHO založil odbor KČT "Malá Haná Velké Opatovice".
Oldřich Smékal - původně kmenový člen KDHO založil odbor KČT "Klub přátel turistiky a sportu" v Přerově.

Jan Roba - velký sběratel dřevěných turistických známek ČR a pohlednic.

Josef Jungling - sběratel modelů vozů formule 1.

Předseda odboru hostuje ve třech různých odborech KČT:  Klub přátel a milovníků výletů Praha, Malá Haná Velké Opatovice a Šternberk.
Naopak předsedové uvedených odborů KČT jsou hostujícími členy Klubu Dobrý hospodář Olomouc.

 

 

 

 

sy). záliba v Dogtrekkingu (dálkové, orientační závody se pe 2008 - 8.místo v mistrovství ČR, v roce 2009 - 10.místo v M

ositel plakety JAPAN MASTER WALKER (chodecký mistr Japonska). Dekorování účastníka série stanovených dálkových pochodů Japonska proběhlo na akci Okhotsk March. Pan Petr Hamal je jediným nositelem tohoto ocenění mimo Japonsko.